Rzeka Marózka

rZEKA MARÓZKA

4 Kilometry Ok. 3 Godziny Poziom: Łatwy

Thrills for the Adventurous

Rzeka Marózka Rzeka Marózka, jest lewostronnym dopływem Łyny ma swoje źródła w środkowej części Garbu Lubawskiego. Ma 43 km długości i jest jedną z najpiękniejszych rzek regionu o bardzo płytkiej i przejrzystej wodzie. Marózka przepływa przez dwa duże jeziora. Główny odcinek płynie przez tereny leśne. W wielu miejscach kamienie na dnie, powalone drzewa i szybki nurt tworzą bystrza, co wymaga wprawy od kajakarzy. Na tej trasie są dwie bardzo uciążliwe i długie przenoski. Pierwszą można pominąć skracając spływ i rozpoczynając go od jeziora Myślice. Druga, w Swaderkach ma około 900 m wzdłuż drogi krajowej nr 58. Z uwagi na prowadzoną tutaj gospodarkę rybacką nie ma możliwości przepłynięcia przez teren gospodarstwa. Rzeka płynie przez teren Mazur i wpada do Łyny w miejscowości Kurki – blisko historycznej granicy pomiędzy Warmią a Mazurami. Szlak kajakowy rzeki Marózki, rozpoczynający się w miejscowości Mielno i kończący się przed Kurkami ma długość około 31 km. Spływ może być kontynuowany rzeką Łyną. Spływ zaczynamy w miejscowości Swaderki tuż przed mostem przy szosie. Po przepłynięciu ok. 300 m wpływamy na jezioro Pawlik. Płynąc jego prawą stroną docieramy do wypływu Marózki z jeziora. Na tym odcinku rzeka ma jeszcze dość spokojny charakter. Przepływamy pod drewnianą kładką na drodze prowadzącej do Orzechowa. Płynie wśród głębokich wąwozów otoczonych pięknym lasem. Głębokość na całej długości trasy jest raczej niewielka sięgająca często do kolan, co bywa czasami kłopotliwe, przy niższym stanie wody. Dno jest w większości twarde i kamieniste. Na trasie spotkać możemy naturalne przeszkody w postaci powywracanych drzew, które zmuszają nas niekiedy do wyjścia z kajaka. Z biegiem rzeka nabiera charakteru i staje się coraz bardziej wartka, momentami ma charakter górski, aby w końcu wyhamować przed ujściem do jeziora Świętego. Ostatni etap spływu pokonujemy jeziorem Świętym. Po przepłynięciu kilkuset metrów ponownie wpływamy w Marózkę, która po kilkuset metrach doprowadza nas do mostu przy drodze krajowej nr 58 niedaleko wsi Kurki, gdzie kończymy nasz spływ. Za mostem mieści się hodowla pstrąga, która uniemożliwia przedostanie się bezpośrednio do Kurek gdzie Marózka wpada do Łyny. Jeśli planujemy spędzić chwilkę np.: robiąc sobie piknik nad wodą bądź, chcąc zażyć kąpieli, dogodne ku temu miejsce znajdziemy na dzikiej plaży na końcu jeziora Świętego. Trafimy tam płynąc prawym brzegiem jeziora. Możemy takie miejsca znaleźć również wcześniej płynąc rzeką. Należy mieć na uwadze, że jezioro Święte jest stosunkowo głębokie, a dno szybko się obniża.

Safety First

We are fully committed to your safety both on and off the river. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

Shuttle Pickup & Dropoff

Included with all packages is round trip shuttle in a comfortable bus. Est at lobortis. Fusce dapibus, tellus ac.

World's Best Guides

Our guides are true whitewater professionals with Class 5 certifications. Sed posuere consectetur est at lobortis.

Experience of a Lifetime

We provide an adventure like nothing you've ever experienced before. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo.

Trip Itinerary

9:00 AM - Training
Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Sed nun at posuere consectetur est at lobortis. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo.
10:00 AM - Rafting the Chilko
Mauris vestibulum, enim a volutpat semper, ante tortor auctor nisl, ut faucibus est tortor a nibh. Suspendisse blandit, nulla ac pretium egestas, neque arcu posuere.
12:00 PM - Lunch
Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Sed posuere consectetur est at lobortis. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo.
1:00 PM - Rafting Whitewater
Enim mauris vestibulum a volutpat semper, ante tortor auctor nisl, ut faucibus est nibh. Suspendisse blandit, nulla ac pretium egestas, neque arcu.
2:30 PM - Travel Back to Camp
Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Sed posuere consectetur est at lobortis. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo.

Tour Pricing

3 Hour Tour
3 People +
$189/person
  • Return Shuttle
  • Basic Training & Safety
  • Full Safety Suits
  • Food Provided
5 Hour Tour
3 People +
$249/person
  • Return Shuttle
  • Basic Training & Safety
  • Full Safety Suits
  • Food Provided

Opinie Naszych Klientów

Niezapomniana Przygoda, nieamowita trasa, otoczona naturą
Mateusz
Spływ rzeką Marózką to przygoda, którą z pewnością powtórzę
Natalia
Rzeka nas zaskoczyła! W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Szybki nurt na wielu odcinkach rzeki to prawdziwa dawka emocji
Krzysztof

1-kajak 80 zł

maj 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Masz Pytania?

Skontaktuj się z nami

Spływ Rzeką Marózką? Sprawdź dostępne terminy

Related Tours

$249

/person
Save $40

Waterfall Tour

Aenean at nibh massa. Maecenas a tristique urna. Nulla et fermentum arcu aliquam iaculis.

$329

/person
25% Off

River Rock Tour

Donec vel nisl et enim commodo aliquam iaculis mauris quis vehicula fringilla. Porta vel euismod orci.

$299

/person
2 For 1

Camping Tour

Vivamus posuere tristique suscipit. Aliquam iaculis mauris quis donec orci nisl, porta nec mauris.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>